Прослава школске славе – Светог Саве и уручење Светосавске повеље

27.01.2021. Свети Сава – школска слава

С обзиром да је епидемиолошка ситуација у вези корона вируса нестабилна школску славу смо прославили у присуству свештеника, кумова, малог броја наставника и ученика уз поштовање свих мера заштите.

IMG-1414      IMG-1415 IMG-1416

Школска слава је прослављена и у подручним одељењима у Доњим Петровцима и Жарковцу. Ево неколико фотографија:

IMG-1460   IMG-1457 IMG-1462

IMG-1461    IMG-1463

А онда је представљена ученица која је добила Светосавску повељу.

Милица Радић  ученица осмог разреда , за време осмогодишњег школовања показала је све квалитете вредног и савесног ученика. Као таква истицала се у раду и од стране ученика и наставника предложена је за титулу Светосавске повеље . Без обзира што је изузетно скромна, тиха, кротка , она се издваја од других и својим залагањем, натпросечним резултатима како у школи тако и ван школе.

Резултати такмичења на којима је Милица учествовала:

IMG-1009

Награду је добила и од општине. На фотографијама је Милица у холу Културног центра где је било свечано уручење заслужених награда.

IMG-1450   IMG-1417 - kopija  IMG-1449   IMG-1442

Милица је заслужила и скромне поклоне које су јој уручили директорица, њена учитељиц и, наравно, поносни родитељи:

IMG-1438   IMG-1419 IMG-1421

Ту су били и брат и сестра ученице Милице који су такође ученици наше школе.

IMG-1440

Након сечења славског колача припремљена је закуска од стране кумова.

Током свих ових дешавања поштовале су се мере заштите. У школи је било присутно само 10 ученика осмог разреда да скромно увеличају уручење награде.

Надамо се да ћемо следећу школску славу прославити како и доликује.