Дан школе

У недељу, 15. маја 2016. године, у холу школске зграде, пригодном приредбом обележен је Дан наше школе.

DSCN3302

Велики хор је на почетку приредбе отпевао Химну Доситеју.

DSCN3305

Директорица школе, Снежана Стојић, обратила се затим присутнима, да би све драге госте обавестила о успесима које су наши ученици остварили на разним ваншколским такмичењима у протеклој школској години.

Директорица је прво уручила дипломе са такмичења и поклон књиге ученицима, а потом се захвалила и наставницима који су својим трудом и залагањем допринели да се остваре ови значајни резултати.

А имамо и чиме да се похвалимо!

DSCN3310 DSCN3315 DSCN3334 DSCN3340

Уследио је програм под називом „Широк Дунав, раван Срем“, драмско-рецитаторска представа која је престављала својеврсну комбинацију састављену од одломака из романа Стевана Сремца „Поп Ћира и Поп Спира“ и песама о Срему.

DSCN3344 DSCN3348 DSCN3355 DSCN3363

Све ово је било пропраћено музичким нумерама које су припремили велики хор са наставником Предрагом Павловићем на челу.

Могли смо чути нумере „Хајде Като, хајде злато“, „Кад сам синоћ овде била“, „Тихо ноћи“ и бећарце.

DSCN3381 DSCN3382 DSCN3389 DSCN3400